Wychodzimy z założenia, że człowiek uczy się przez całe życie i zdobywa doświadczenie i kwalifikacje.
Mając na uwadze tę prawdę, staramy się przy każdej możliwej okazji podnosić swoje kwalifikacje i zyskiwać nową wiedzę, przydatną zarówno w naszej branży, ale również związaną z samą medycyną, jakże bliską naszej działalności. To właśnie z tego powodu w sobotę 13.05. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego mieliśmy przyjemność uczestniczyć jako partnerzy w Poranku mentoringowym – nietypowym wydarzeniu, organizowanym przez Fundację Polki w Medycynie.
Co robi Fundacja Polki w Medycynie?
Polki w Medycynie to projekt, który przede wszystkim ma na celu wspieranie kobiet w zawodach medycznych. Obejmuje zatem nie tylko lekarki, ale także pielęgniarki, fizjoterapeutki czy też studentki kierunków medycznych. Inicjatywa ta stworzona została przez Małgorzatę Osmolę, która była gościem pierwszego #MedTalk LIVE w ramach #AkademiaEMKA. Polki w Medycynie chcą wspierać kobiety podczas pierwszych kroków ich ścieżki zawodowej w branży medycznej, ale obejmują swoją opieką i działaniami także bardziej doświadczone zawodowo lub wiekowo kobiety.
Czym jest Poranek mentoringowy?
„Celem spotkania było podnoszenie kwalifikacji medyczek i medyków, a także dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym na przestrzeni lat. Na Poranku mentoringowym z Polkami w Medycynie zebrały się osoby wykonujące zawody medyczne, które chciały poszerzyć swoje kompetencje, zaczerpnąć inspirację do dalszego rozwoju karier, a równocześnie budować sieć kontaktów biznesowych” – przyznaje Maria Lubańska, Młodsza specjalistka ds. marketingu w EMKA S.A.
Sporo wiedzy teoretycznej i praktycznej
„Podczas spotkania prelegentki mówiły między innymi o tym, jak dostosować karierę do swoich potrzeb. Opowiadały również o wyzwaniu, jakim jest bez wątpienia powrót z urlopu macierzyńskiego oraz tłumaczyły, kto może, a kto powinien brać pod uwagę wybór szkoły doktorskiej. Uczestnicy dowiedzieli się ponadto, jak korzystać z networkingu w branży medycznej, mieli także możliwość zdobycia wiedzy o tym, jak przygotowywać opis przypadków klinicznych. Bardzo cenimy sobie taką inicjatywę i cieszymy się, że mogliśmy się przyczynić do jej realizacji” – podkreśla Paulina Słabuszewska, Specjalista ds. Obsługi Klienta w EMKA S.A.
Stoisko EMKA S.A. czekało na gości
Jak w przypadku każdego wydarzenia, w którym bierzemy udział jako partnerzy, nie mogło zabraknąć także czekającego na gości stoiska EMKA S.A. Odwiedzające nas uczestniczki i uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi o proponowanych przez nas innowacjach zakresie w gospodarowania odpadami, takich jak system logistyki odpadów, aplikacja EMKA Mobile czy też aplikacja dla realizatorów. Odwiedzający nasz kącik mogli ponadto skosztować słodkości sygnowanych naszym logo oraz zdobyć firmowe gadżety.