Podarowaliśmy Fundacji Prowadnica drukarkę 3D

Podarowaliśmy Fundacji Prowadnica drukarkę 3D
Data2023-02-20

Fundacja Prowadnica została założona w kwietniu 2021 roku, czyli w czasie dość trudnym dla wszystkich Polaków.

Choć na co dzień zajmujemy się przede wszystkim transportem oraz utylizacją odpadów medycznych i weterynaryjnych, jako odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo dokładamy wszelkich starań, by dostrzec potrzeby mieszkańców oraz instytucji na terenie miejsc, w których funkcjonujemy. Równocześnie wyznajemy zasadę, że każde dobro wraca, a niesienie pomocy innym powinno być istotne dla każdego z nas – w takim stopniu, w jakim jesteśmy zdolni ową pomoc nieść. Właśnie dlatego mieliśmy przyjemność wesprzeć w działaniach Fundację Prowadnica, przekazując na jej rzecz drukarkę 3D.

O Fundacji Prowadnica

Fundacja Prowadnica została założona w kwietniu 2021 roku, czyli w czasie dość trudnym dla wszystkich Polaków. Od początku swojego istnienia miała za cel rehabilitację i aktywizację zawodową osób niewidomych, w szczególności zaś – młodzieży. Jest to organizacja wyjątkowa ze względu na to, że wszyscy członkowie jej Zarządu i Komisji Rewizyjnej to osoby niewidome. 

„W ten sposób jako potencjalni odbiorcy własnych projektów i innowacji potrafimy wyczuć potrzeby naszej grupy docelowej. Dzięki temu projektujemy taki świat, jaki sami chcielibyśmy w przyszłości zobaczyć i na jakim chcielibyśmy żyć” – przyznaje Julita Bartosiak, Członek Zarządu Fundacji Prowadnica.

Dlaczego Fundacja potrzebowała drukarki 3D?

“Jednym z działań Fundacji Prowadnica jest wykorzystywanie druku 3D na rzecz osób niewidomych” – zauważa Dawid Pieper, Prezes Fundacji. – „Wykonujemy różnego rodzaju oznaczenia w alfabecie Braille’a. Wśród naszych prac znajdują się przykładowo tabliczki na drzwiowe, gry, a także materiały edukacyjne oraz zabawki dla osób niewidomych. Wszystko to powstaje z wykorzystaniem druku 3D oraz najróżniejszych materiałów.” 

„Od firmy EMKA S.A. otrzymaliśmy darowiznę w postaci drukarki Prusa Mini+, która posłuży nam do zwiększenia naszych możliwości – przede wszystkim poprzez wykonywanie prototypów kolejnych produktów, by poddawać je wstępnym testom. Otrzymana drukarka znajdzie się u Mai Sobiech z naszego Zarządu, która dzięki nowemu sprzętowi będzie mogła jak najszybciej testować nasze nowe pomysły i oceniać, czy się nadają do wdrożenia w życie. W ten sposób jako Fundacja mamy już do dyspozycji trzy drukarki 3D, które mogą nam służyć do prototypowania, a następnie wykonywania masowego naszych produktów dla osób niewidomych” – podkreśla.

Wyjątkowi ludzie o szlachetnych sercach

“Firma EMKA zawsze stara się być odpowiedzialną społecznie i pomagać wszystkim tym, którzy potrzebują naszej pomocy. W miarę naszych skromnych możliwości staramy się tę pomoc oczywiście świadczyć. Fundacja Prowadnica jest wyjątkową instytucją. I to nie dlatego, że zrzesza ludzi z wadą wzroku – jest wyjątkowa, ponieważ tworzący ją ludzie są wyjątkowi. To niesamowite, co Fundacja robi dla osób niewidomych – gratuluję jej członkom determinacji i samozaparcia. Wierzę, że dzięki nim nasz świat będzie o wiele lepszy” – powiedział Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.