Otwarcie Silver Squash w Żyrardowie

Otwarcie Silver Squash w Żyrardowie
Data2023-01-25

W sobotę, 21. stycznia 2023 roku nastąpiło oficjalne otwarcie kortu squashowego w Żyrardowie.

Silver Squash – bo o tym obiekcie mowa – to pierwsza przestrzeń do gry w squasha na sportowej mapie naszego miasta, powstałe dzięki współpracy  Silver Gym oraz firmy EMKA S.A. Nie zabrakło ani atrakcji, ani odwiedzających. Silver Squash mieści się na terenie siłowni Silver Gym na Nowym Świecie.

Co czeka odwiedzających?

Silver Squash to przestrzeń, która będzie działać każdego dnia. W ciągu tygodnia wejście na teren Silver Squash możliwe jest od godziny 6:00 do 22:00, a w weekendy od 8:00 do 16:00. Na miejscu znajdziemy dwa korty do gry w squasha, na których możemy poćwiczyć z przyjaciółmi lub poznanymi na miejscu osobami. Co więcej, mieszkańcy korzystający z Żyrardowskiej Karty Mieszkańca uprawnieni są do skorzystania z ulgi podczas korzystania ze strefy siłowej lub strefy squasha.

Czym jest squash?

W uproszczeniu, squash to dwuosobowa dyscyplina sportowa, która polega na odbijaniu rakietą piłki o ścianę w taki sposób, by w maksymalnym stopniu utrudnić naszemu przeciwnikowi ponowne odbicie piłki. Co istotne, piłka musi być odbita w wyznaczonym polu, które ograniczone jest namalowanymi na ścianie liniami. Początki tej dyscypliny sportowej wiążą się z Anglią, do Polski squash trafił około 1997 roku. W lipcu 2007 roku w naszym kraju istniało już ponad 100 kortów, a od 2010 roku wyłaniani są drużynowi mistrzowie Polski mężczyzn i kobiet.

Szkółka dla najmłodszych

Nic nie stoi ponadto na przeszkodzie, by zapisać dziecko do szkółki gry w squasha, pozwalając mu rozwijać swoje umiejętności podczas gry. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek, w godzinach od 17-18 oraz 18-19. Regularne treningi squasha pod czujnym okiem doświadczonych trenerów pomogą dziecku nie tylko rozpocząć swoją przygodę z tą ciekawą dyscypliną sportową, ale także nauczyć się poszczególnych technik gry oraz towarzyszących jej zasad.

Nie zabrakło atrakcji

W dzień otwarcia na wszystkich gości czekało mnóstwo niespodzianek. Odbywały się testowe lekcje z cyklu „ABC squasha”, a także pokazowe lekcje dla kobiet. Na miejscu czuwał instruktor, wprowadzających graczy w reguły gry i pokazujący podstawowe techniki, a następnie można było rozegrać w parach szybkie mecze squasha. O godzinie 17:00 natomiast rozpoczął się pierwszy w historii turniej EMKA Squash Cup, czyli turniej squasha o puchar EMKA S.A. Na tych odwiedzających, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił, czekały także vouchery i gadżety.