Informacje dotyczące KPO
Szanowni Państwo,

Przypominamy, że wygenerowanie potwierdzenia KPO w rejestrze BDO rozpoczyna transport i na takich kartach nie jest możliwa edycja numerów rejestracyjnych pojazdów ani daty i dokładnego czasu rozpoczęcia transportu.

Dlatego prosimy o wystawianie kart KPO tylko do statusu „ZATWIERDZONA” co jest zgodne wytycznymi BDO - Kliknij i sprawdź jak to zrobić

Karta w statusie „Zatwierdzona” jest już widoczna dla firmy transportującej.

Podczas generowania potwierdzenia, jako firma transportująca mamy możliwość edycji tylko trzech pól w karcie przekazania odpadu, tj.:

 • Numer rejestracyjny środka transportu/Rodzaj środka transportu
 • Data rozpoczęcia transportu
 • Godzina rozpoczęcia transportu

 • Dzięki temu jesteśmy w stanie automatycznie wpisać do karty przekazania odpadów prawidłowy numer rejestracyjny pojazdu, imię i nazwisko kierowcy, jego telefon kontaktowy i właściwe oznaczenia ADR co sprawia, że dokument też jest jednocześnie dokumentem transportowym ADR, ponieważ zawiera wszystkie wymagane prawem informacje.

  Rozpoczynanie transportu (generowanie potwierdzenia) przez podmiot, który tylko oddaje odpady do transportu i utylizacji a ich fizycznie nie transportuje jest działaniem błędnym. Takich kart nasi realizatorzy nie będą w stanie przejąć.

  Łukasz
  Twój wirtualny asystent
   
   
  We innovate because we care.
   
   
  Copyright © 2022 EMKA S.A. | Rezygnacja z newslettera