Kosmetyczka, weterynarz, tatuator – co ich łączy?

Kosmetyczka, weterynarz, tatuator – co ich łączy?
Data2022-02-15

Salon tatuażu, kosmetyczka, weterynarz – być może sporadycznie odwiedzamy te miejsca,nie zastanawiając się, czy mogą mieć ze sobą coś wspólnego.
Okazuje się tymczasem, że owszem – istnieje aspekt, który łączy je ze sobą i wcale nie mamy na myśli faktu, że trzeba się umawiać na wizytę. Jaki jest zatem wspólny mianownik tych podmiotów? Przekonajmy się!

Wiele miejsc, jeden problem

Czy podczas wizyty u weterynarza z Twoim ukochanym czworonogiem zastanawiałeś się kiedykolwiek, co się dzieje z materiałami niezbędnymi do jego zbadania lub przeprowadzenia zabiegu? Albo idąc na spotkanie z tatuatorem myślałeś o tym, co będzie się dziać z potrzebnymi mu podczas pracy narzędziami, jednorazowymi dla każdego klienta? A może zacząłeś się zastanawiać podczas wizyty w aptece, co farmaceuci robią z przeterminowanymi lekami? Co się dzieje ze środkami ochrony osobistej takich osób? Odpowiedź jest prosta: w każdym z tych przypadków mamy do czynienia z odpadami wymagającymi specjalnego traktowania.

Odpady medyczne i weterynaryjne

W powyższych przypadkach mamy do czynienia z odpadami weterynaryjnymi i medycznymi – jak widać, pochodzą one nie tylko ze szpitala, od stomatologa czy z innego gabinetu lekarskiego. Poprzez odpady medyczne i weterynaryjne rozumiemy wszystkie materiały potencjalnie zakaźne, które otaczają nas w codziennym życiu – a w dobie koronawirusa COVID-19 jeszcze bardziej wniknęły do naszej codzienności. Maseczki jednorazowe, lateksowe lub nitrylowe rękawiczki, igły od zastrzyków i szczepień – długo by wymieniać. Wszystkie te przedmioty wymagają odpowiedniej opieki, a my w EMKA S.A. wiemy, jak się nimi zająć w sposób bezpieczny dla otoczenia.

Transport i unieszkodliwianie

EMKA S.A. od niemal 30 lat zajmuje się drogą odpadów od wytwórcy aż do miejsca ich termicznego przekształcenia. Stawiając na własne doświadczenie, a także innowacyjność, pracowitość i nowoczesność zajmujemy się transportem i utylizacją odpadów medycznych, które pochodzą z każdego rodzaju działalności leczniczej i poza leczniczej, z szeroko pojętej branży medycznej. Wiemy, że utylizacja takich nieczystości wymaga odpowiednich procedur, zgodnych z wymogami obowiązującego prawa, dlatego gwarantujemy przeprowadzenie unieszkodliwienia przyjętych odpadów medycznych w sposób zgodny ze sztuką, a tym samym bezpieczny dla ludzi oraz – co równie dla nas ważne – środowiska naturalnego.

Kto jeszcze wytwarza tego typu odpady?

Bez wątpienia podstawowymi podmiotami, które wytwarzają odpady medyczne lub weterynaryjne są gabinety lekarskie, przychodnie, laboratoria, gabinety weterynaryjne, a także apteki i szpitale. Wiemy, na jaką skalę potrafią być wytwarzane w takich miejscach odpady, dlatego wykorzystujemy nasz rozbudowany potencjał logistyczny. To dzięki niemu możemy zaoferować transport odpadów weterynaryjnych z takich placówek na terenie niemal całego kraju, w tym w największych miastach, takich jak Warszawa, Gdańsk czy też Wrocław. Bez względu na wielkość placówki, każdy klient jest dla nas tak samo ważny i z taką samą pieczołowitością podchodzimy do świadczenia na jego rzecz usług na jak najwyższym poziomie.