Konkurs “EKOrzeźba: Zamień odpady w sztukę”

Konkurs “EKOrzeźba: Zamień odpady w sztukę”
Data2023-06-16

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla.

Jak dobrze wiemy dzieci to przyszłość naszego świata. Warto więc skorzystać z tego, że najmłodsi mają najbardziej chłonne umysły. Wzorowe ekopostawy, których nauczymy teraz nasze dzieci, przetrwają, zaowocują i zaprocentują w przyszłości. Młodzi ludzie, którzy od najmłodszych lat praktykować będą prawidłową segregację odpadów, oszczędzanie wody i światła, mają większe szanse na to, by wyrosnąć na odpowiedzialnych społecznie dorosłych.

W firmie EMKA S.A. od lat propagujemy ekologiczne postawy zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W związku z otwarciem naszej najnowszej inwestycji w Kędzierzynie-Koźlu, czyli Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, chcielibyśmy zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego, ekologicznego myślenia.

Zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla do udziału w konkursie „EKOrzeźba: Zamień odpady w sztukę!”. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Zadaniem uczestnika konkursu jest samodzielne wykonanie rzeźby z recyklingu. Do tego celu mogą zostać użyte różnego rodzaju odpady: szkło, plastik, papier, tworzywa sztuczne, części metalowe, drewniane – wszystko to, co już raz zostało wykorzystane, a teraz nadamy mu nową, artystyczną formę.

Wykonaną rzeźbę należy zatytułować, opisać i sfotografować (5 zdjęć rzeźby). W przypadku chęci zgłoszenia się do konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza znajdującego się pod adresem: www.emka.com.pl/ekorzezba. Na zgłoszenia czekamy do 11.09.2023r. do końca dnia.

Już 13.09.2023r. jury wybierze 8 prac z kategorii klas I-III oraz 8 prac z kategorii klas IV-VIII i skontaktuje się z wybranymi autorami. Autorzy wybranych prac przyniosą swoje rzeźby na wystawę, która odbędzie się podczas Wielkiego Otwarcia Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Kędzierzynie-Koźlu – 16.09.2023r. To właśnie podczas Wielkiego Otwarcia każdy z uczestników biorących w nim udział będzie mógł oddać głos na najlepszą rzeźbę z każdej kategorii. Ta praca, która otrzyma najwięcej głosów z kategorii klas I-III oraz z kategorii klas IV-VIII zdobędzie nagrodę główną – hulajnogę elektryczną. Za zajęcie miejsca 2 i 3 z każdej kategorii uczestnik dostanie nagrodę w formie sprzętu elektronicznego.

Od 13.09.2023r. do 15.09.2023r. do końca dnia odbędzie się także głosowanie publiczności na fanpage’u firmy EMKA S.A. na Facebooku, gdzie zostaną opublikowane fotografie prac w formie galerii. Rzeźba, która zdobędzie najwięcej „lajków” z kategorii klas I-III oraz z kategorii klas IV-VIII otrzyma nagrodę specjalną od publiczności.

Regulamin konkursu “EKOrzeźba: Zamień odpady w sztukę”

Klauzula informacyjna konkursu “EKOrzeźba: Zamień odpady w sztukę”