Jubileuszowe logo EMKA S.A.

Jubileuszowe logo EMKA S.A.
Data2022-01-14

30 lat to już poważny wiek. Człowiek w tym wieku jest dojrzały, być może założył już rodzinę, doczekał się dzieci

– a może właśnie zbliża się do tych ważnych w swoim życiu etapów. Jednak 30 lat z perspektywy firmy także świadczy o pewnej dojrzałości i doświadczeniu – wierzymy, że możemy tak śmiało mówić o naszym przedsiębiorstwie. A ponieważ zwykło się mawiać, że “nowy rok – nowy ja”, zaadaptowaliśmy to do biznesowych warunków i przyznajemy: nowy rok istnienia, nowe, jubileuszowo logo.

Czy nowe logo EMKA S.A. jest na pewno… nowe?

Wbrew pozorom, nasze nowe logo nie odbiega zbytnio od tego, które do tej pory prezentowaliśmy na naszych pojazdach, dokumentach, czy też stronie internetowej. Powód jest prosty – nasze obecne logo, w którym litera “m” – czyli EMKA – ułożona nieco po skosie przypomina kontury Polski, bardzo nam się podoba i w pełni oddaje nasze polskie korzenie i troskę o nasz kraj. Ponieważ jednak świętujemy 30 lecie istnienia – a taka okazja zdarza się tylko raz – postanowiliśmy na ten rok dodać do logotypu jubileuszowe oznaczenie. Naprawdę cieszymy się z trzech dekad naszej działalności i chcemy tym szczęściem i radością epatować na każdym kroku – bo radość jest zaraźliwa 🙂

EMKA z “erką” – co to znaczy?

Czujne oko z pewnością zauważy charakterystyczny symbol, przedstawiający otoczoną kółkiem literę R, widniejący na jubileuszowym logotypie obok nazwy naszej firmy. Znak ® – bo o nim mowa – stanowi skrót od angielskiego słowa “registered”. Oznacza to, że logo EMKA S.A.  jako znak towarowy zostało objęte ochroną poprzez zarejestrowanie znaku w Urzędzie Patentowym.

Jedno logo, trzy różne warianty

Nieco zaktualizowane, jubileuszowe logo EMKA S.A., spotkać można w trzech różnych wariantach. Pierwszy z nich przedstawia duży symbol naszego jubileuszu 30-lecia działalności, umieszczony nad dotychczas wykorzystywanym logotypem – konturami Polski, będącymi literą “m” oraz nazwą firmy EMKA, dodatkowo opatrzoną znakiem ®. Naszego jubileuszowego wyglądu logotypu będziemy jednak używać także w dwóch nieco mniejszych formach – albo umieszczając jubileuszową “trzydziestkę” po lewej stronie, jako osobny znak, oddzielony od reszty logotypu separatorem, albo umieszczając niewielką 30 w prawym dolnym narożniku naszego logotypu.


Bez względu na to, z którą wersją logotypu będziemy mieć do czynienia – pewne jest jedno. To nadal my – ta sama EMKA, z tym samym logotypem, za to ciesząca się 30 latami działalności, które chcemy akcentować w tym jubileuszowym roku przy każdej okazji.