III Poranek Mentoringowy

III Poranek Mentoringowy
Data2024-05-09

III Poranek Mentoringowy to wydarzenie dedykowane kobietom w branży medycznej.

Wierzymy, że warto uczyć się przez całe życie, przy rozmaitych okazjach. Prawda ta znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku rozwoju osobistego, ale też poszerzania swoich horyzontów i zdobywania wiedzy na tematy, które nas interesują czysto hobbystycznie lub zawodowo. Mając to na uwadze, staramy się uczestniczyć w rozmaitych kursach, szkoleniach, panelach i dyskusjach, by poznać opinie różnych stron i szerzej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość – także tę biznesową, która dotyka branży medycznej.. Z tego też powodu, kontynuując naszą współpracę z Fundacją Polki w Medycynie już wkrótce, w sobotę 11.05. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie z przyjemnością weźmiemy udział jako partnerzy w III Poranku Mentoringowym.

 

Co robi Fundacja Polki w Medycynie?

Polki w Medycynie jest projektem, którego podstawowym zadaniem jest niesienie wsparcia kobietom, pracującym w zawodach medycznych. Oznacza to, że Fundacja działa nie tylko na rzecz lekarek i pielęgniarek, ale także fizjoterapeutek, rejestratorek medycznych czy też studentek kierunków medycznych. Za inicjatywę odpowiada lek. Małgorzata Osmola, która była dwa lata temu gościem pierwszego #MedTalk LIVE w ramach organizowanej przez nas akcji #AkademiaEMKA. Od czasu powstania, Polki w Medycynie chcą wspierać kobiety podczas stawiania przez nie pierwszych kroków ich ścieżki zawodowej w branży medycznej. Fundacja ponadto obejmuje swoją opieką i działaniami te Polki w branży medycznej, które są już o wiele bardziej doświadczone zawodowo lub wiekowo.

III Poranek Mentoringowy – harmonogram

Zbliżający się III Poranek Mentoringowy to całodniowe wydarzenie dedykowane kobietom w branży medycznej, którego tematem przewodnim będzie „Technologia, biznes i wystąpienia w medycynie”. EMKA S.A. jest partnerem tego wydarzenia, dlatego uczestniczki będą mogły spotkać się z nami na naszym stoisku i poznać bliżej naszą ofertę usług. Harmonogram eventu prezentujemy poniżej:

09:30-10:00 Rejestracja.

10:00-10:10 Przywitanie uczestników i przedstawienie porządku wydarzenia.
lek. Małgorzata Osmola i lek. Anita Klukowska (Polki w Medycynie)

10:10-10:30 Założyłyśmy swój własny start-up medyczny!
mgr inż. Nikoletta Magdalena Buczek i mgr inż. Anna Czubowicz (założycielki NABIO Medical Technologies)

10:30-10:50 Mam pomysł. Co dalej? O tym jak stworzyłem symulator “Stefania”.
mgr piel. Adrian Nowakowski (laureat konkursu Queen Silvia Nursing Award Fundacji Medicover Polska)

10:50-11:10 AI w zdrowiu. Co jako medyczka powinnam wiedzieć o sztucznej inteligencji?
lek. Ligia Kornowska, MD (dyrektor zarządzająca Polska Federacja Szpitali, co-founder i prezes zarządu Data Lake i Fundacji Podaruj Dane)

11:10-11:30 Przychodnia przyszłości: Jak osiągnąć sukces?
lek. Milena Osińska (założycielka centrum medycznego MILMEDICA Centrum Medyczne)

11:30-12:00 Przerwa Kawowa. Networking.

12:00-13:15 Jak wdrożyć innowacje w ochronie zdrowia? Lekcje ze świata biznesu, o których mało się mówi- panel Q&A
dr inż. Karolina L. Tkaczuk (AstraZeneca), dr Karolina Prasek (Medicover Polska), lek. Ligia Kornowska, MD (Polska Federacja Szpitali), lek. Malgorzata Kiljańska (NIL IN – Sieć Lekarzy Innowatorów), prowadzenie: lek. Jagoda Hofman-Hutna (Polki w Medycynie)

13:15-14:00 Przerwa Kawowa. Networking.

14:00-14:50 Warsztat: Jak zabrać głos? Sztuka autoprezentacji.
dr Małgorzata Mielcarek (dziennikarka TVN24, autorka książki “Jesteś oszustką. Syndrom, który cię niszczy”)

14:50 -15:00 Podsumowanie. Zakończenie.
lek. Małgorzata Osmola i lek. Anita Klukowska