II turniej squasha „EMKA CUP 2024”

II turniej squasha „EMKA CUP 2024”
Data2024-05-07

II Turniej EMKA Squash CUP 2024 odbył się z wielkim rozmachem, przynosząc wiele pozytywnych emocji.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sport to zdrowie, dlatego nierzadko podejmujemy się współpracy z klubami sportowymi lub organizujemy turnieje z cyklu EMKA CUP. Nie inaczej było w minioną sobotę, 27.04.2024 roku, kiedy to po raz drugi w historii rozegrany został turniej squashowy „EMKA CUP 2024”. Wydarzenie to odbyło się w godzinach 13:00 – 20:00 na kortach Silver Squash, przy ul. Nowy Świat 12 w Żyrardowie, a chętnych do stanięcia w szranki o puchar najlepszego gracza w squasha nie brakowało.

 

Zasady turnieju

„II Turniej EMKA Squash CUP 2024 odbył się z wielkim rozmachem, przynosząc wiele pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom. Turniej ten bez wątpienia stanowił wyjątkową okazję do rywalizacji i popularyzacji squasha jako sportu w naszym regionie. W dniu zawodów na kortach Silver Squash zgromadziło się aż 35 zapalonych graczy, którzy podzielili się na trzy kategorie: kobiet, początkujących oraz zaawansowanych. Wśród uczestniczek w kategorii kobiet rywalizowało 7 zawodniczek, natomiast w kategorii początkujących oraz zaawansowanych było po 14 uczestników. Nagrodami głównymi organizowanego przez nas turnieju były ekskluzywne puchary dla każdego, kto stanął na podium oraz praktyczne torby dwukomorowe na rakiety do squasha marki Victor, co dodatkowo podniosło atrakcyjność zawodów” – podkreśla Bartłomiej Sajak, Młodszy specjalista ds. Marketingu w EMKA S.A.

 

 

 

Zwycięzcy turnieju „EMKA CUP 2024”

W kategorii kobiet zwycięstwo odniosły:
1. Monika Wójcicka
2. Ilona Dorodzińska
3. Emilia Marcinkowska

W kategorii początkującej triumfowali:
1. Kamil Romaszko
2. Mateusz Stasiak
3. Mateusz Kwapisz

Natomiast w kategorii zaawansowanej najlepszymi okazali się być:
1. Grzegorz Leśniak
2. Łukasz Górbski
3. Damian Kosiarek

Dodatkowo, wyróżnienie w kategorii zaawansowanej otrzymali:
1. Adrian Łukawski
2. Michał Korzeniewski
3. Jakub Oskiera

 

 

Rywalizacja pełna radości

„Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom – z przyjemnością śledziliśmy ich poczynania na korcie. Każdy z uczestników naszego turnieju zasługuje na docenienie za doskonałą grę i wyjątkowe zaangażowanie. II Turniej EMKA Squash CUP 2024 z pewnością zostanie zapamiętany przez wszystkich jako wyjątkowe wydarzenie pełne sportowych emocji i niezapomnianych chwil” – podkreśla Bartłomiej Sajak, Młodszy specjalista ds. Marketingu w EMKA S.A.

„Powiem trochę nieskromnie, że jestem dumny z siebie, bo wiek to tylko liczba. Niezależnie od tego, ile mamy lat, warto pielęgnować w sobie pasję do sportu i do aktywności, bo to właśnie aktywność napędza nas do działania. Doskonale widać to było dziś podczas turnieju – każda z uczestniczek i każdy z uczestników z ogromną radością podchodzili do rywalizacji, pełni energii i optymizmu. To niesamowita satysfakcja, gdy można stanąć jak równy z równy z ludźmi 20 lat młodszymi od siebie. Każda forma aktywności wykonywanej dla zdrowia i dla siebie to klucz do sukcesu, a każdy, kto wziął udział w organizowanym przez nas II turnieju squasha EMKA CUP 2024 może czuć się zwycięzcą – przyznaje Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.