II Ogólnopolski Kongres Matek Lekarek

II Ogólnopolski Kongres Matek Lekarek
Data2023-11-07

Wydarzenie miało miejsce w Otwocku, a my mieliśmy przyjemność zaprezentować na nim swoje stoisko.

Jako przedsiębiorstwo, które na co dzień współpracuje z wieloma placówkami medycznymi na terenie kraju, staramy się być na bieżąco nie tylko z obowiązującymi nas przepisami, ale także dążymy do jak najlepszego zrozumienia naszych klientów. Z tego też powodu coraz częściej pojawiamy się na licznych wydarzeniach branżowych, dedykowanych pracownikom sektora ochrony zdrowia. Nie inaczej było w terminie 20-22 października 2023, kiedy to odbył się II Ogólnopolski Kongres Matek Lekarek. 

Czym jest Kongres Matek Lekarek?

Tytułowy Kongres, w którego II już edycji mieliśmy przyjemność brać udział, organizowany jest przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie oraz Zespół ds. Matek Lekarek. Wydarzenie to gromadzi lekarki z całego kraju, a wśród poruszanych tematów znalazła się m.in. rola kobiet w medycynie, dobrostan psychiczny oraz kwestia dyskryminacji kobiet. To właśnie ten ostatni temat był jednym z kluczowych, podczas odbywającego się w ramach Kongresu panelu dyskusyjnego. Uczestniczki nie tylko przyznały, że nadal spotykają się z uprzedzeniami, ale też niejednokrotnie dzielił się własnymi doświadczeniami, by wspólnie poszukać rozwiązań, które pomogą wyeliminować ten problem.

Kolejnym kluczowym tematem, poruszanym podczas Kongresu, była inspirująca rola kobiet w świecie medycyny. Omawiano liczne drogi zawodowe, jakie mogą być podejmowane przez pielęgniarki, a także podjęto próbę znalezienia odpowiednich rozwiązań, które pozwolą zniwelować wciąż rosnące napięcia zawodowe i stres, związane z pracą w ochronie zdrowia, które mogą bezpośrednio wpływać na zdrowie psychiczne Matek Lekarek.

Stoisko EMKA S.A. wzbudzało zainteresowanie

„II Ogólnopolski Kongres Matek Lekarek w Otwocku, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć, to bardzo interesująca i wartościowa inicjatywa. Poruszane tematy były nie tylko ciekawe, ale też niezwykle istotne dla uczestniczek Kongresu, co było doskonale widać po ożywionych rozmowach w kuluarach czy też zaangażowanych debat w ramach panelów dyskusyjnych. Widać było wśród zgromadzonych uczestniczek, że ich obecność na II Ogólnopolskim Kongresie Matek Lekarek to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, czy też wymiany doświadczeń. Wydarzenie to stało się swoistą platformą, pozwalającą mamom-lekarkom na zbudowanie wspólnoty i wsparcia pomiędzy sobą wzajemnie” – zauważa Loujane Burawi, Specjalista ds. Sprzedaży w EMKA S.A. 

„Tym bardziej cieszy nas także zainteresowanie naszym stoiskiem – odwiedziło nas wiele matek, będących lekarkami i mogliśmy odbyć dziesiątki rozmów na temat ich codziennej pracy i łączenia obu tych światów, życia rodzinnego i zawodowego. Wśród odwiedzających nasze stoisko osób pojawiały się młode lekarki, które dopiero otwierały swoje gabinety, ale nie brakło również bardziej doświadczonych matek-lekarek. Na wszystkich czekały jak zawsze przygotowane przez nas firmowe gadżety, które również cieszył się popularnością – nie tylko wśród kobiet, ale też wśród nierzadko towarzyszących im dzieci” – dodaje.