Hardcorowa Kumowa 2023 za nami

Hardcorowa Kumowa 2023 za nami
Data2023-03-14

W zdrowym ciele – zdrowy duch! Wiemy o tym doskonale, dlatego nie tylko dbamy o własną aktywność fizyczną, ale też jako EMKA S.A.

włączamy się w liczne wydarzenia sportowe jako sponsor lub partner. Nie inaczej było w przypadku rozgrywanego w Chełmie biegu, znanego jaka Hardcorowa Kumowa i jego tegorocznej edycji.

Czym jest Hardcorowa Kumowa?

Hardcorowa Kumowa to organizowana przez Stowarzyszenie Chełm Biega nietypowa rywalizacja. W tym roku mieliśmy do czynienia z piątą już edycją biegów w lesie Kumowa Dolina pod Chełmem. Bieg jest hardcorowy nie tylko z nazwy – warunki pogodowe sprawiły, że bieganie po lesie do najłatwiejszych nie należało. Trasa była śliska, obfita w błoto, a prognozy dzień przed biegiem wskazywały na całonocne opady deszczu. Zawodnicy, w zależności od opcji, którą wybrali, mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów. Krótszy bieg odbywał się na trasie 10 kilometrów i oznaczony był zielonymi strzałkami kierunkowymi i żółto-czarnymi taśmami. Dłuższy, 30-kilometrowy odcinek dla odmiany oznaczono czerwonymi strzałkami kierunkowymi i biało-czerwonymi taśmami.

Pogoda nie dopisała, biegacze – jak najbardziej

Choć pogoda podczas wydarzenia nie napawała optymizmem, nie przeszkadzało to ani startującym zawodnikom, ani zgromadzonym na trasie kibicom, dopingującym rodzinę, przyjaciół lub znajomych. Nie zabrakło natomiast z naszej strony rozgrzewających atrakcji – na naszym stoisku, znajdującym się na mecie biegu, można było skorzystać z przygotowanej przez nas kawy lub herbaty. Chętnych na skorzystanie z ciepłych napojów nie brakowało, a nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Biegli z EMKĄ

Każdy z zawodników, którzy zapisali się do startu w tegorocznej edycji Hardcorowej Kumowej, otrzymał pamiątkową koszulkę. Znalazło się na niej między innymi logo EMKA S.A. Chętnych do startu w biegu było tak wielu, że limit 250 miejsc, jakie przewidzieli organizatorzy wyczerpał się we wtorek, 10 stycznia, zaledwie 23 minuty po uruchomieniu zapisów. Wychodząc naprzeciw zainteresowanym biegaczom, organizatorzy wydarzenia, czyli Stowarzyszenie Chełm Biega, uruchomi dodatkową pulę około 100 miejsc. W efekcie łącznie Hardcorową Kumową 2023 ukończyło ponad 320 osób.