EMKA wspiera KS Pogoń Tczew

EMKA wspiera KS Pogoń Tczew
Data2023-10-10

Zawsze powtarzamy, że sport to zdrowie, a aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku. 

 W EMKA S.A. staramy się dbać nie tylko o własną sprawność, ale też wspierać nieustannie tych, którzy pomagają innym w rozwijaniu swoich sportowych zdolności i umiejętności. Tym samym niezmiernie miło nam poinformować, że do grona podmiotów sportowych, które obejmujemy naszym wsparciem dołącza żeńska drużyna piłkarska KS Pogoń Tczew.

Historia KS Pogoń Tczew

Klub Sportowy Pogoń Tczew to stosunkowo młoda, ale niezwykle ambitna drużyna sportowa, której historia rozpoczęła się 23 czerwca 2016 roku. To właśnie w tamte wakacje nie tylko powstał klub sportowy, ale też naturalnie zrodziło się wykorzystywane do dziś przez drużynę hasło #RazemNaSzczyt, które od tamtej pory nieustannie daje pozytywny impuls do dalszego rozwoju. Dość szybko okazało się, że w Tczewie po prostu brakowało kobiecej piłki nożnej, a inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę – dzięki zaangażowaniu założycieli oraz pierwszych zawodniczek już po połowie roku w klubie trenowało przeszło pięćdziesiąt zawodniczek. 

Początki klubu bywały trudne i chyba tak najlepiej można określić start w pierwszym sezonie Trzeciej Ligi Kobiet. KS Pogoń Tczew zajmowała po rundzie wiosennej przedostatnie miejsce w tabeli, jednak piłkarki nie poddawał się. W wyniku ich determinacji debiutancki sezon udało się zakończyć na piątym miejscu. Kilka lat później, nauczone doświadczeniem i zahartowane poczynionymi postępami, piłkarki niejednokrotnie podkreślają, że udało im się zdobyć także swoje własne Szczyty, a część kadry sprzed siedmiu lat nadal stanowi o sile zespołu.

Kobiety w sporcie warto doceniać

„Niezmiernie miło nam powitać KS Pogoń Dekpol Tczew w gronie drużyn, które wspieramy. Na początku października mieliśmy przyjemność powitać zawodniczki Pogoni Tczew w siedzibie naszej firmy. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas torby sportowe zdadzą egzamin podczas treningów. Cieszymy się, że możemy współpracować z najlepszymi i życzymy dalszych sukcesów sportowych” – podkreśla Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.

„Nie bez znaczenia był dla mnie fakt, że Pogoń Tczew to drużyna, która składa się z piłkarek. Jako kierowca wyścigowy doskonale wiem, jak to jest być kobietą-sportowcem w dyscyplinie zdominowanej przez mężczyzn, dlatego tym bardziej cieszy mnie inicjatywa powstania kobiecej drużyny piłkarskiej. Samo zainteresowanie klubem i duża liczba zawodniczek, które od początku jego istnienia podjęły się wyzwania walki w kobiecej lidze piłkarskiej, wyraźnie wskazują, że warto wspierać takie drużyny. Wierzę, że nasz skromny wkład w funkcjonowanie Pogoni Tczew przyczyni się do rozwoju klubu oraz świadomości kobiet w męskich dyscyplinach sportowych” – zaznacza Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. 

Wśród innych drużyn, które wspierane są przez EMKA S.A., znajduje się Chojniczanka Chojnice, KS Pogoń Wiskitki, GLKS Relax Radziwiłłów, Arka Chełm, Akademia Piłkarska Żyrardowianka Żyrardów.