EMKA S.A. – Najlepszy Pracodawca

EMKA S.A. – Najlepszy Pracodawca
Data2024-03-28

EMKA S.A. z nagrodą w kategorii Najlepszy Pracodawca: Firma Duża. Dziękujemy!

Początek roku bez wątpienia przynosi dobrą passę, jeśli chodzi o wyróżnienia, certyfikaty i nagrody, przyznawane naszemu przedsiębiorstwu. Choć wyróżnione zostały już nasza solidność i rzetelność, a także innowacyjne działania, niezmiernie miło jest otrzymywać również nagrody, związane z naszą postawą wobec tych osób, które na co dzień tworzą społeczność naszych pracowników – jedną wielką rodzinę EMKA S.A. Miniona gala wręczenia nagród Dobra Firma i wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy podczas tegorocznej edycji, potwierdzają fakt, że dbamy nie tylko o mieszkańców miast, w których pracujemy, ale także o naszych pracowników.

 

Czym jest nagroda Dobra Firma?

Każdego roku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców organizuje konkurs dla przedsiębiorstw, przyznając nagrody Dobra Firma w kilku kategoriach. Uczestnicy mogą zostać wyróżnieni jako Najbardziej Efektywna Firma, Najlepszy Innowator, Najlepszy Inwestor i Firma Wspierająca Inwestycje, a także Najlepszy Pracodawca. Co więcej, w każdej z tych kategorii wyróżniana jest zarówno mała firma, jak i duże przedsiębiorstwo. Dodatkowo Prezes ZPP przyznaje corocznie Nagrodę Specjalną. Wyróżnienia te przyznawane są poszczególnym podmiotom za ich osiągnięcia i wkład w rozwój gospodarki. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że EMKA S.A. została wyróżniona jako duża firma w kategorii Najlepszy Pracodawca.

W EMKA S.A. wszyscy są ważni

„Fakt, że partnerem głównym Nagrody Dobra Firma 2024 jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. stanowi potwierdzenie prestiżu tego wyróżnienia. Niezwykle cieszy fakt, że EMKA S.A. zyskała w oczach Związku Przedsiębiorców i Pracodawców właśnie poprzez odpowiedzialne i przyjazne, by nie rzec: rodzinne, podejście do pracowników. W przedsiębiorstwie bowiem wszyscy są ważni – liczy się każdy głos, każda uwaga i pomysł, wszak gramy do jednej bramki. Razem tworzymy zgrany zespół, który każdego dnia dąży do tego, by jak najbezpieczniej i najsprawniej odebrać i unieszkodliwić odpady medyczne i weterynaryjne, a także zużyty olej kuchenny – UCO. Dbając o pracowników i ich potrzeby, pośrednio dbamy także o naszych Klientów. To klasyczna sytuacja typu win-win, a otrzymane przez EMKA S.A. wyróżnienie potwierdza fakt, że takie działanie ma ogromny sens i powinno stanowić fundament niejednego przedsiębiorstwa” – podkreśla Maciej Kmieciak, Doradca Zarządu EMKA S.A.

Symboliczne wyróżnienie

„Otrzymana przez nas statuetka to symboliczne wyróżnienie, biorąc pod uwagę filozofię, jaką wyznajemy w naszej firmie. Niejednokrotnie podkreślaliśmy, że najlepsi pracują z najlepszymi – otrzymana przez nas nagroda stanowi potwierdzenie, że nie są to czcze słowa. Niezwykle cieszymy się z tego, że nasze rodzinne przedsiębiorstwo – w którym także pracownicy czują się częścią wielkiej rodziny EMKA S.A. – zyskało uznanie w oczach Kapituły. Nie bez znaczenia jest też kolor otrzymanej przez nas statuetki. Zieleń od lat kojarzy się bowiem nie tylko z nadzieją, ale i ekologią. Tymczasem w EMKA S.A. dajemy zarówno naszym pracownikom, jak i Klientom nadzieję na nową, ekologiczną przyszłość, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i dbając o ich podstawowe potrzeby” – przyznaje.