EMKA S.A. z dwoma „Kozłami Biznesu”

EMKA S.A. z dwoma „Kozłami Biznesu”
Data2024-02-16

Wśród laureatów konkursu „Kozły Biznesu 2023” EMKA S.A. znalazła się tym razem aż dwukrotnie!

Kolejny rok to nie tylko nowe wyzwania i obowiązki – to także następna szansa do pokazania się z jak najlepszej strony i potwierdzenia solidności wykonywanej przez nas pracy. Wraz z początkiem lutego po raz kolejny przyznano nagrody Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, czyli „Kozły Biznesu”. Do grona wyróżnionych podmiotów trafiają te osobowości, firmy i instytucje, które wspierają rozwój gospodarczy miasta, regionu oraz powiatu. Niezwykle miło nam poinformować, że w gronie tegorocznych laureatów znalazła się także EMKA S.A., która otrzymała aż dwa wyróżnienia.

Kto może otrzymać „Kozły Biznesu”?

Co roku spośród zgłoszonych kandydatur zostają wyłonieni laureaci w takich kategoriach jak Inwestycja Roku, Osobowość Roku, czy też Działalność Społeczna Roku. Przewodniczącą tegorocznej kapituły konkursowej była Prezydent Kędzierzyna-Koźla, Sabina Nowosielska. Jak sama przyznała podczas uroczystej gali, „zostały uhonorowane firmy, które zasłużyły na to, aby dostać nagrodę Kozła Biznesu, rozdano także wyróżnienia dla osób i firm, które rozpoczynają swoją biznesową przygodę. Z roku na rok coraz więcej firm zgłasza się do nagród, przez co kapituła ma coraz większy dylemat, które przedsiębiorstwo i jaką osobowość roku wybrać”. Jak co roku, podczas Balu Biznesu, organizowanego przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, także i w tym roku rozdane zostały statuetki dla zwycięzców aktualnej edycji konkursu.

EMKA S.A. z dwoma wyróżnieniami

Wśród laureatów konkursu „Kozły Biznesu 2023” EMKA S.A. znalazła się tym razem aż dwukrotnie, co nas niezmiernie cieszy. Po pierwsze, otrzymaliśmy nagrodę w kategorii „Inwestycja Roku 2023” za decyzję o ulokowaniu ważnej środowiskowo działalności w Kędzierzynie-Koźlu, profesjonalną realizację inwestycji budowy instalacji do przetwarzania odpadów medycznych na terenie Pola Południowego, odpowiedzialność społeczną podczas prowadzonego procesu oraz dialog z mieszkańcami i wspieranie istotnych społecznie projektów, a także niesamowitą pozytywną energię w poszukiwaniu synergii biznesowych i budowaniu relacji.

Po drugie EMKA S.A. jako jedyny podmiot została także laureatem „Nagrody Mediów 2023”. Wyróżnienie to zostało nam przyznane za otwartość komunikacyjną, stały dialog ze społeczeństwem i odpowiedzialność społeczną.

Dziękujemy!

„Dla naszej firmy jest to drugi Bal Biznesu. Przyznam szczerze, że będąc tutaj w zeszłym roku, wsłuchiwaliśmy się w inspirujące biznesowe historie, robiąc to z delikatną nutą zazdrości, ale również ogromnego podziwu. Dziś – rok później – mamy tę niezwykłą przyjemność znaleźć się właśnie w gronie wyróżnionych przedsiębiorców. Jest to dla nas niesamowity zaszczyt i bardzo duże wyróżnienie. W Kędzierzynie-Koźlu jesteśmy od kilku lat, ale przyznam szczerze, że pomimo to już czujemy się zdecydowanie jak u siebie. Miniony rok obfitował w liczne wspólne wydarzenia i inicjatywy, był to rok dużych zmian i potężnych inwestycji w naszym przedsiębiorstwie. Do firmy dołączyło kolejne, trzecie pokolenie, bo miałam tę przyjemność zostać mamą, we wrześniu otworzyliśmy najnowocześniejszą w Polsce Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów, a wraz  z końcem roku dzięki nominacji miasta i gminy Kędzierzyn-Koźle otrzymaliśmy wyjątkową nagrodę – Biznes Dobry Dla Gminy. Korzystając z tej okazji, pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, Pani Alicji Górskiej oraz Pani Prezydent Sabinie Nowosielskiej – dziękujemy bardzo za zaufanie, za to co Panie dla nas robią, wspierając przedsiębiorców i przedsiębiorczość tutaj, w regionie. Ponadto, co najważniejsze – pragnę również podziękować mieszkańcom, bo to dzięki ich zaufaniu jesteśmy właśnie w tym miejscu” – podkreśliła w uroczystej przemowie po odebraniu nagrody Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A.