EMKA S.A. z Certyfikatem Solidna Firma 2021!

EMKA S.A. z Certyfikatem Solidna Firma 2021!
Data2022-04-13

Po raz kolejny EMKA S.A. została laureatem Certyfikatu Solidna Firma 2021.

To już szóste wyróżnienie dla naszego przedsiębiorstwa, co więcej – osiągnięte pięć lat to nieprzerwane pasmo sukcesów w kolejnych edycjach. Tym samym nie tylko wierzymy w to, że jesteśmy solidną firmą – mamy na to dowody w postaci certyfikatu.

Czym jest Solidna Firma?

Program Solidna Firma zakłada wyróżnianie tych polskich przedsiębiorstw, które świadczą wysokiej jakości usługi dla biznesu – zarówno na płaszczyźnie finansowej, B2B, jak również wykazują działania CSR, czyli społeczną odpowiedzialność biznesu. Program ten ma na celu propagowanie wśród przedsiębiorców zasad etyki, w tym uczciwości, rzetelności i terminowości w kontaktach pomiędzy poszczególnymi partnerami gospodarczymi. Ponadto celem Programu jest promowanie najlepszych firm jako godnych polecenia partnerów dla instytucji państwowych, podmiotów gospodarczych lub konsumentów, jak również promowanie tych przedsiębiorstw, które przestrzegają praw konsumenta, zasad wolnej konkurencji oraz konstytucji biznesu. Co dla nas równie ważne, celem Programu Solidna Firma jest także tworzenie świadomości o współodpowiedzialności za środowisko naturalne oraz propagowanie działań proekologicznych i prospołecznych.

Jak przebiega proces certyfikacji?

Zgłoszone do Programu przedsiębiorstwa poddawane są dokładnemu procesowi certyfikacji, który polega na uczciwej ocenie firmy, uwzględniając rozmaite aspekty. Pod uwagę brany jest między innymi kodeks dobrych praktyk, przestrzeganie wszelkich standardów jakości oraz sposób, w jaki zarządzane jest dane przedsiębiorstwo. Co więcej – weryfikacja obejmuje aż trzy etapy i dopiero uzyskanie pozytywnych opinii na każdym szczeblu skutkuje otrzymaniem Certyfikatu Solidnej Firmy. Przedsiębiorstwa, które są laureatami poszczególnych edycji mają prawo do posługiwania się Elektronicznym Certyfikatem, ponadto podczas uroczystej gali co roku wręczane są fizyczne egzemplarze Certyfikatu, drukowanego przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

Do sześciu razy sztuka

“Uzyskany Certyfikat Solidna Firma 2021 to już szóste wyróżnienie dla naszego przedsiębiorstwa – doceniono nas również w roku 2012, a także nieprzerwanie w latach 2017, 2018, 2019 i 2020” – wylicza Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A. – “Cieszymy się, że znajdujemy się w gronie znanych i rzetelnych polskich firm – ścisłej czołówce przedsiębiorstw, które działają na tych samych zasadach, co my. To nie tylko uczciwość względem kontrahentów biznesowych i indywidualnych, ale także dbałość o otoczenie oraz społeczna odpowiedzialność biznesu sprawiają, że możemy należeć do tak zaszczytnego grona. Wierzę, że biznes zawsze oddziałuje na otoczenie, w jakim jest prowadzony – dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie tylko Żyrardowianie, ale także mieszkańcy innych miejscowości, w których znajdują się należące do nas obiekty, czuli się bezpieczni i szczęśliwi. Między innymi z tego powodu w nadchodzącym czasie organizujemy w Słupsku pierwszą edycję naszej akcji „Odpad zdasz, drzewko masz”, mamy także w planach wyjście z Recomatami poza granice Żyrardowa” – przyznaje Krzysztof Rdest.