Lider Społecznej Odpowiedzialności

Lider Społecznej Odpowiedzialności
Data2023-12-04

EMKA S.A. Liderem Społecznej Odpowiedzialności w kategorii Eko Firma 2023r. 

Choć w kończącym się powoli roku nasze przedsiębiorstwo otrzymało już kilka wyróżnień, równie mocno cieszymy się z każdej kolejnej nagrody i każdego kolejnego tytułu, jaki przypada nam w udziale. Najnowsze potwierdzenie tego, że nasze działania są doceniane przez innych, przypadło nam w udziale 1 grudnia, podczas Europejskiego Forum Biznesu 2023, organizowanego w Krynicy-Zdroju przez Forum Biznesu.

Czym jest Europejskie Forum Biznesu?

Europejskie Forum Biznesu to coroczne wydarzenie, które powstało z potrzeby dyskusji przedsiębiorców, samorządowców, naukowców oraz przedstawicieli mediów. Prowadzone przez nich debaty dotyczą spraw, które są istotne dla rozmaitych obszarów polskiej, ale także europejskiej gospodarki. Europejskie Forum Biznesu stanowi nie tylko miejsce wymiany myśli i poglądów, ale także pole do szerzenia praktycznej wiedzy, którą przedsiębiorstwa, samorządy oraz managerowie zdobyli na bazie własnych doświadczeń zawodowych, a które to mogą być dla innych podmiotów zarówno źródłem nowych rozwiązań, jak i inspiracją do dalszego rozwoju.

Nie zabrakło wyróżnień dla najlepszych

Tegorocznego Europejskiego Forum Biznesu odbyło się 1 grudnia br. w Krynicy-Zdroju, a hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: „Gospodarka w obliczu zmian. Realia, strategie, perspektywy”. Podczas minionej edycji Forum wręczone zostały również nagrody w tegorocznych edycjach Programów: Najwyższa Jakość Quality International, Liderzy Społecznej Odpowiedzialności oraz Turystyczny Produkt Roku. Ponadto wybranym podmiotom wręczone zostały statuetki specjalne: Perły, Złote Perły, Diamenty QI 2023 oraz Victory Biznesu 2023. Wśród wyróżnionych firm znalazła się także EMKA S.A. Nasz przedstawiciel – Wojciech Wesołowski, Dyrektor IT w EMKA S.A. – odebrał w imieniu całego przedsiębiorstwa nagrodę, która potwierdza naszą działalność w duchu CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.

Bycie Liderem Społecznej Odpowiedzialności zobowiązuje

„Z dumą możemy ogłosić, że firma EMKA S.A. została uznana za Lidera Społecznej Odpowiedzialności w kategorii EKO FIRMA 2023. To dla nas nie tylko wyróżnienie, ale także zobowiązanie do dalszego dbania o środowisko i wspierania działań CSR. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszą misję ekologicznego biznesu” – przyznaje Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. – „Otrzymany tytuł stanowi bowiem nie tylko potwierdzenie obecnego stanu rzeczy. Jest dla nas swoistą zachętą do dalszych działań, zgodnych z duchem społecznej odpowiedzialności biznesu. To zaszczyt być liderem, zwłaszcza jeśli chodzi o właściwą postawę względem mieszkańców miejscowości, w których działamy na co dzień. To dzięki nim i dla nich tam jesteśmy, dlatego też staramy się w naszych działaniach dawać od siebie więcej, ale też wymagać od siebie więcej. Wierzymy, że dzięki współpracy społeczności lokalnych z przedsiębiorcami można zdziałać wiele dobra, dlatego zachęcamy: Działajmy razem dla zrównoważonej przyszłości!” – dodaje.