EMKA S.A. Laureatem kolejnej nagrody

EMKA S.A. Laureatem kolejnej nagrody
Data2023-10-25

Każdego dnia staramy się dbać o rozwój – zarówno każdego z naszych pracowników, jak i przedsiębiorstwa.

Wierzymy, że poprawianie swoich kompetencji i szukanie nieustannie odpowiedzi na pytanie, czy można coś zrobić lepiej, sprawniej, szybciej, a przy tym bezpieczniej, to klucz do sukcesu. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na minionym Forum Inteligentnego Rozwoju, które w dniach 19-20 października odbyło się w Uniejowie.

8. Forum Inteligentnego Rozwoju 2023

Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie to – jak podkreślają organizatorzy – „unikalny kongres projektów przyszłości”, który poświęcony jest upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii. Takich, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia albo już teraz, albo na przestrzeni najbliższych lat. Kongres ten służy przede wszystkim nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami wizjonerami, wybitnymi polskimi naukowcami ukierunkowanymi w swym działaniu na współpracę z biznesem, inwestorami oraz samorządowcami, którzy stwarzają atrakcyjne warunki do lokowania biznesu w swoich regionach. 

 

Tegoroczna, ósma już edycja Forum gościła podczas dwudniowego wydarzenia ponad 500 inwestorów. Wśród nich znaleźli się polscy naukowcy, przedsiębiorcy i samorządowcy, prezentujący rokujące wyniki badań i innowacji, mających ogromny potencjał wdrożeniowy. Wśród prelegentów znalazła się także Wiceprezes Zarządu EMKA S.A., Małgorzata Rdest, która pierwszego dnia Forum Inteligentnego Rozwoju wzięła udział panelu 

„Gospodarka o obiegu zamkniętym i jej rola w rozwoju innowacji w Polsce”, wygłaszając prelekcję pod tytułem „EMKA Success Story: Budowa systemu zarządzania odpadami end-to-end”.

Tytuł Laureata w kategorii Ekoinnowacje

Zwieńczeniem 8 Forum Inteligentnego Rozwoju 2023 w Uniejowie była prowadzona przez Marcina Prokopa Gala Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju. Podczas tego wydarzenia rozdane zostały statuetki i certyfikaty „Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju”, Nagrody „Naukowiec Przyszłości”, a także uhonorowani zostali laureaci „Marki Przyszłości” i nagrody „R&D Impact”.

 

Co ważne z perspektywy naszego przedsiębiorstwa, podczas Gali Nagród FIR reprezentujący nas Prezes Zarządu EMKA S.A., Krzysztof Rdest, odebrał statuetkę i certyfikat dla Laureata Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii: Ekoinnowacje. Jak przyznało jury konkursowe, nagroda ta trafiła do naszej firmy za budowę nowych instalacji do unieszkodliwiania odpadów medycznych w ramach projektów pt. „Budowa zakładu do odzysku energii z odpadów o wydajności 400 kg/h w m. Kędzierzyn-Koźle” i „Budowa zakładu do odzysku energii z odpadów o wydajności 400 kg/h w m. Redzikowo, gmina Słupsk” oraz za prowadzenie licznych inicjatyw proekologicznych m. in. organizację akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”, stworzenie aplikacji EMKA Mobile i gry Garbage Truck City Tycoon. Nagrodę przyznano także za postawę nastawioną na aktywne budowanie wśród społeczeństwa pozytywnego i interesującego wizerunku prac B+R.