Działmy z Fundacją Motoryzacja Dzieciom

Działmy z Fundacją Motoryzacja Dzieciom
Data2022-03-29

Mimo że na co dzień zajmujemy się utylizacją odpadów medycznych, motoryzacja jest bliska naszym sercom.

Po części za sprawą siostrzanej firmy EMKA Trans, zajmującej się transportem autokarowym, po części zaś – za sprawą Wiceprezes Zarządu EMKA S.A., Małgorzaty Rdest, która z powodzeniem ściga się w międzynarodowych zawodach na torach wyścigowych rozsianych po całym świecie. Dlatego z przyjemnością podjęliśmy decyzję o włączeniu się w pomoc i działania Fundacji Motoryzacja Dzieciom. 

Niesienie radości dzieciom

Fundacja Motoryzacja Dzieciom działa w Polsce od 2010 roku, choć początkowo funkcjonowała jako Stowarzyszenie Motocykliści Dzieciom. Zebrani wokół niej pasjonaci skupiają się przede wszystkim na niesieniu radości tym dzieciom, które tego najbardziej potrzebują. Z tego powodu sztandarowymi działaniami Fundacji stały się eventy motoryzacyjne organizowane dla dzieci z domów dziecka, ciężko chorych – na przykład w placówkach onkologicznych – oraz niepełnosprawnych. Cel takich eventów jest prosty – razem z dziesiątkami, jeśli nie setkami pojazdów przywieźć dzieciom radość, uśmiech i oderwanie od ich szarej codzienności.

Podczas eventów maluchy mogą załapać pasję do motoryzacji, obejrzeć z bliska pojazdy, które przyjechały specjalnie dla nich, nierzadko także poznać specjalnego gościa. Wśród tych ostatnich nie brakuje motocyklistów, ratowników medycznych, a także kierowców różnorodnych aut – zabytkowych, sportowych, terenowych i rajdowych, a także wyścigowych.

Od początku współpracy z Zarządem w osobach Małgorzata Rdest i Krzysztof Rdest widzimy niesamowicie pozytywną energię i chęć wspólnego pomagania – to ogromna przyjemność móc z Wami, i dzięki Wam, pomagać dzieciom! – podkreśla Marcin Ołtarzewski prezes Fundacji Motoryzacja Dzieciom.

Dodać wiary i spełniać marzenia

“Motorsport, którego jestem częścią, to dla wielu kobiet nadal nisza. Sytuacja rzecz jasna zmienia się i dzięki W Series czy też programowi FIA Girls on Track coraz częściej można spotkać nie tylko kobiety, które się ścigają, ale także inżynierki, dyrektorki zespołów, kobietę-mechanika czy też piastującą inne stanowisko, jeszcze do niedawna uznawane za typowo męskie. Jako Ambasadorka Fundacji Motoryzacja Dzieciom chciałabym równocześnie nieść wiarę w to, że słowo motoryzacja nie bez powodu jest rodzaju żeńskiego. Jestem przekonana, że w sercu niejednej dziewczynki, oglądającej szybkie samochody rodzi się ciche pragnienie, by zostać profesjonalnym kierowcą wyścigowym lub podjąć inną pracę związaną z motoryzacją i motorsportem. Moim celem jest pokazać im na żywym, osobistym przykładzie, że w tej kwestii niemożliwe nie istnieje” – podkreśla Małgorzata Rdest.

Nie tylko zabawa

Wbrew pozorom, przyjazd Fundacji Motoryzacja Dzieciom to nie tylko okazja do niesamowitej zabawy i wywołania uśmiechu na twarzy najmłodszych. Dzieci mają także bezpośredni kontakt z zaproszonymi gośćmi, mogą pojechać w trasę na miejscu pasażera, czy też – stacjonarnie – usiąść za kierownicą i poczuć się wyjątkowo. Dodatkowo Fundacja szkoli odwiedzane dzieci z pierwszej pomocy oraz z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

“Członkowie Fundacji wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych – dlatego byli już na płycie Stadionu Narodowego, a motocyklem wjechali na trzecie piętro dziecięcego szpitala onkologicznego. W EMKA S.A. nadajemy na tych samych falach – od 30 lat konsekwentnie dążymy do celu, udowadniając sobie i innym, że warto marzyć i warto mierzyć wysoko. To podobieństwo sprawia, że z przyjemnością włączamy się w tego typu działania, wspierając Fundację Motoryzacja Dzieciom” – podsumowuje Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A.