Dzień Dziecka w Żyrardowie

Dzień Dziecka w Żyrardowie
Data2022-06-03

Choć nie ma z tego powodu dnia wolnego od pracy, wszyscy wiemy kiedy przypada Dzień Dziecka.
Ponieważ data ta zbliża się wielkimi krokami, w minioną niedzielę, 29 maja – ostatnią przed świętem najmłodszych – w Żyrardowie odbył się festyn, przygotowany z myślą właśnie o nich samych. Jako EMKA S.A. mieliśmy przyjemność wesprzeć organizację tego przedsięwzięcia, które miało miejsce w żyrardowskim Eko parku z inicjatywy Prezydenta Miasta Żyrardowa, Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego.

Przepraszam, za czym ta kolejka?

Choć pogoda nie należała do najpiękniejszych, frekwencja małych i dużych Żyrardowian dopisała – podobnie jak pozytywna atmosfera i uśmiechy na twarzach najważniejszych gości tego wydarzenia. Na najmłodszych czekały między innymi popularne dmuchańce, a także świeży i ciepły popcorn – w obu przypadkach konieczne było jednak uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ kolejki do obu tych atrakcji zdawały się nie mieć końca. Trudno się jednak dziwić – po popcorn ustawiali się także dorośli, którzy nie chcieli obejść się ze smakiem, a zajadanie popcornu mogło być dla nich sposobem na ukojenie smutku, że z dmuchańcy skorzystać niestety nie mogą.

Atrakcji nie brakowało

Choć to popcorn zdawał się być najpopularniejszą przekąską podczas festynu, nie zabrakło także innych smakołyków. Na uczestników wydarzenia czekała gorąca herbata i kawa, do której można było poczęstować się ciastem, ciasteczkami czy też przywiezionymi przez firmę EMKA S.A. pierniczkami. To jednak nie jedyne słodkości, na jakie można było liczyć – równie słodko wyglądały dzieci, które zdecydowały się na pomalowanie twarzy, czy też postanowiły wziąć udział w organizowanych w Eko parku grach, zabawach i animacjach.Jednocześnie przez cały dzień na pumptracku trwały ogólnopolskie zawody Nie Pompujesz Nie Jedziesz, natomiast przed południem chętne osoby mogły wziąć udział w  Color Holi Fest Party, czyli popularnej imprezie z kolorowymi proszkami. 

W rytm muzyki

Nie zabrakło także koncertów, przy których mieszkańcy Żyrardowa mogli się doskonale bawić. O godzinie 16:00 na scenie pojawili się artyści z Młodeku – zarówno zespoły wokalne i taneczne, jak również gitarzyści i soliści, którzy zapewnili zgromadzonej publiczności dużo rozrywki. Następnie, o godzinie 17:00 na scenie pojawiła się Gabi Gunia z zespołem, czyli laureatka festiwalu Łagodnie i Zielono Mi. 

Ci, którzy nie mieli ochoty uczestniczyć w koncercie, mogli rozejrzeć się po ustawionych na terenie Eko parku stoiskach – nie tylko gastronomicznych i handlowych. Żyrardowska Policja zachęcała do bezpłatnego oznakowania roweru, można było także  zagrać w wielkoformatową grę planszową czy też zmierzyć swoje siły na torze przeszkód.

Bo wszystkie dzieci nasze są

Bez wątpienia dla części osób największą atrakcją festynu był ostatni tego dnia koncert – i to nie byle jaki! Gwiazdą wieczoru okazała się bowiem Majka Jeżowska, której piosenki dla najmłodszych zna i śpiewa od lat cała Polska. Podczas koncertu doskonale bawili się zarówno najmłodsi, którzy mieli okazję zobaczyć artystkę i posłuchać jej koncertu na żywo, jak i nieco starsi – którzy sami wychowali się na utworach tej piosenkarki i mogli poczuć, jakby ponownie przenieśli się wehikułem czasu do swoich dziecięcych lat.