Dubai Expo 2020 – podsumowanie targów

Dubai Expo 2020 – podsumowanie targów
Data2021-12-13

Od 1.10.21 do 31.10.22 odbywa się Dubai Expo 2020. To światowej sławy, zorganizowane na ogromną skalę targi.

Podczas targów przedsiębiorcy z całego świata nie tylko prezentują swoją ofertę, ale także zacieśniają więzi z aktualnymi lub potencjalnymi kontrahentami. Kluczowy przy tego typu targach jest networking i budowanie rozpoznawalności marki nie tylko na rynku lokalnym, ale także globalnym.

Setki stoisk, dziesiątki państw

W dniach od 4 do 6 grudnia także i my udaliśmy się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by uczestniczyć w Dubai Expo 2020. Ta światowa wystawa, na której kraje pokazują to, co mają najlepszego, jest wielkim wydarzeniem dla tych wszystkich, którzy chcą nadążać za zmieniającym się światem. Główne motto, jakie przyświeca tej edycji targów to “We innovate, because we care”. I to motto idealnie wpisuje się w strategię naszej firmy. Jako EMKA S.A. nieustannie się zmienimy, próbujemy nadążyć za zmieniającym się światem, wprowadzamy w nasze struktury, w nasze działanie innowacyjne procesy, dlatego że dbamy o środowisko, o przyszłość naszego najbliższego otoczenia

Najtrudniejszy pierwszy krok za nami

„Wyprawa do Dubaju pokazała nam, że czasami warto – a nawet trzeba – myśleć i być out of the box. Ten trzydniowy wyjazd dał nam cały bagaż doświadczeń, które pozwolą na dalsze podnoszenie naszych kwalifikacji. To z kolei pozwoli nam na to, aby nie bać się wyjść z naszą ofertą produktów i usług na zewnątrz, bo nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku – a my ten pierwszy krok zrobiliśmy w Dubaju. Mamy już za sobą rozeznanie, na ile ważne i interesujące dla innych może być to, co nam dzięki 30-letniemu doświadczeniu udało się osiągnąć” – powiedział Krzysztof Rdest, prezes firmy EMKA S.A.

Ekspansja na zagraniczne rynki

„Bardzo lubię Dubaj i nie ukrywam, że jest on bliski mojemu sercu także z racji na coroczny, 24-godzinny wyścig, w którym kilka razy brałam udział, nierzadko wieńcząc swój start sukcesem w postaci wizyty na podium” – wyznaje Małgorzata Rdest, Wiceprezes EMKA S.A. – „Lokalizacja ta jest troszkę dziewiczym rynkiem w pewnego rodzaju obszarach. Dubaj jest stosunkowo młody i jego rozkwit możemy zauważyć na przestrzeni ostatnich 20 lat. Jednym z moich osobistych celów biznesowych jest ekspansja na zagraniczne rynki – dlatego spotkania, które odbyliśmy podczas Dubai Expo 2020, a także inspirujące postaci, które poznaliśmy z pewnością przyczynią się do długofalowego rozszerzenia działalności naszej firmy na inne kraje. Dodały nam one wiatru w żagle i pokazały, że to, co robimy na co dzień jako firma, ma sens – nie tylko Dubaj może inspirować nas, ale także my inspirujemy innych naszą myślą technologiczną i rozwiązaniami, które oferujemy”.

Targi w zgodzie z naturą

„Same targi zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie – cały kompleks powstał na potrzeby Dubai Expo 2020, a szczególną uwagę przyciągały niesamowite stoiska takich państw, jak Węgry, Australia czy Nowa Zelandia. Zostaliśmy bardzo pozytywnie przyjęci w Polskim stoisku, pokazującym nie tylko naszą polską kreatywność, ale i życie w zgodzie z naturą. Cały nasz stand był wykonany z drewna, a wszystko przebiegało w duchu zrównoważonego rozwoju i wspierania środowiska, co tylko potwierdza kierunek, jaki obieramy jako EMKA S.A. poprzez akcje, w które się angażujemy, jak choćby postawiony przez nas Recomat czy zaplanowana przez nas promocja elektromobilności”. – podsumowała Wiceprezes Małgorzata Rdest.