Diamentowy Certyfikat Rzetelności

Diamentowy Certyfikat Rzetelności
Data2023-12-08

Istnieje kilka słów, którymi bez cienia wątpliwości można określić naszą działalność.

Zazwyczaj mówimy o dwóch – są nimi ekologia oraz innowacje. Po raz kolejny jednak dowiedliśmy tego, że bez obaw możemy określać nasze przedsiębiorstwo mianem rzetelnego partnera biznesowego. Potwierdzeniem tych słów jest zdobyty przez EMKA S.A. Diamentowy Certyfikat Rzetelności 2023, przyznawany przez program Rzetelna Firma. W minionym tygodniu, podczas XIII Gali Złotych i Diamentowych Certyfikatów Rzetelności, drugi rok z rzędu odebraliśmy to wyróżnienie.

Czym jest program Rzetelna Firma?

Rzetelna Firma to program, który skupia polskie przedsiębiorstwa, cechujące się uczciwością w biznesie oraz rzetelnością. W tym zacnym gronie znajduje się ponad 40 tysięcy podmiotów gospodarczych, które funkcjonują we wszystkich gałęziach gospodarki. Zadaniem programu jest nie tylko wspieranie, ale i promowanie tych przedsiębiorstw, które są zarówno wiarygodne, jak i wypłacalne. Potwierdzeniem takiego stanu rzeczy są przyznawane co roku Złote i Diamentowe Certyfikaty Rzetelności. Stanowią one oficjalne potwierdzenie odpowiedniej kondycji przedsiębiorstwa, a także zapewnienie o braku niespłaconych zobowiązań, które notowane są w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA.

Gala Złotych i Diamentowych Certyfikatów Rzetelności

Koniec roku przyniósł kolejną, XIII już Galę wręczenia Złotych i Diamentowych Certyfikatów Rzetelności. Podczas tegorocznej uroczystości wyróżnionych zostało 121 firm – o jedna więcej niż w ubiegłym roku – które na pierwszym miejscu stawiają rzetelność w biznesie (w tym rzetelność płatniczą) oraz uczciwość. Tym razem w imieniu naszej firmy statuetkę odebrał Damian Michalak – Doradca Zarządu ds. optymalizacji i rozwoju sieci.

Rzetelność, która nie przemija

„Kolejny rok z rzędu zyskaliśmy potwierdzenie faktu, że EMKA S.A. to przedsiębiorstwo, które cechuje się rzetelnością płatniczą. Co więcej, doceniona została także nasza uczciwość wobec kontrahentów i Klientów, którą kierujemy się każdego dnia. Uczciwość, którą reprezentujemy także na co dzień – wobec siebie nawzajem, wobec wszystkich pracowników naszej firmy, wreszcie – wobec mieszkańców tych miast, w których coraz bardziej z roku na rok zarysowuje się nasza obecność” – przyznaje Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.  – „Pozytywna ocena rzetelności, jaką uzyskało nasze przedsiębiorstwo to potwierdzenie tego, że działanie zgodnie z tym, co podpowiada serce, ma sens. Ten Diamentowy Certyfikat Rzetelności jest wyraźnym sygnałem, że jako firma zmierzamy we właściwym kierunku, nie tylko pracując z najlepszymi, ale też starając się być jak najlepszymi każdego dnia: względem siebie nawzajem, względem Klientów, względem branży i względem środowiska naturalnego. Cieszę się, że kolejny rok z rzędu trafiamy do grona zaufanych firm, z którymi warto współpracować. Wierzę bowiem, że to efekt naszych codziennych dążeń do tego, by prowadzone przez nas działania były dobre, uczciwe, i rzetelne. Traktujemy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani i – jak widać – to najlepsza droga do sukcesu” – podkreśla.