Zapachy aromamarketingu

Firma EMKA SA dysponuje bogatą ofertą aromatów dedykowanych do systemu marketingu zapachowego. W stałej ofercie jest kilkaset kompozycji zapachowych oraz istnieje możliwość opracowanie zapachu na indywidualne życzenie klienta, który może stać się unikalnym znakiem zapachowym przypisanym do wybranej marki. Wszystkie zapachy posiadają karty charakterystyki, które potwierdzają ich bezpieczeństwo zarówno dla ludzi i zwierząt, jak i środowiska naturalnego.

Grupy zapachowe

Proponowane prze firmę EMKA SA zapachy należą do jednej z następujących grup zapachowych:

W zależności od specyfiki miejsca, które ma zostać poddane aromatyzacji oraz zakładanego efektu, jaki ten proces ma przynieść, specjalista doradzający klientowi wybierze odpowiednią rodzinę zapachową, a z niej konkretny zapach dedykowany do rozpatrywanego miejsca przeznaczenia.

Twórcami zapachów, które EMKA SA oferuje w ramach usługi, są uznani perfumiarze: Raymond Matts i Christophe Laudamiel.

Raymond Matts związany jest z przemysłem perfumiarskim od ponad 30 lat. Piastował wiele najważniejszych funkcji w różnych segmentach tego rynku, dzięki czemu uznawany jest za jednego z czołowych perfumiarzy na świecie. Swoją karierę rozpoczął jako sprzedawca w firmie Aramis w Nowym Jorku. Był zafascynowany światem zapachów i procesem tworzenia perfum.
Wkrótce zatrudniony został przez jeden z najbardziej znanych domów perfumeryjnych na świecie – Firmenich, gdzie z powodzeniem realizował swoje pomysły na wszystkich etapach kreacji zapachów. W firmie Estée Lauder pełnił funkcję wiceprezesa i był odpowiedzialny za strategię rozwoju i zarządzanie grupą. W czasie swojej pracy przez ponad 3 dekady stworzył wiele rozpoznawanych na świecie perfum, m.in.: Clinique – Happy For Men, Agassi – My Summer, Tommy Hilfiger – Tommy’s T for Him, Elizabeth Taylor’s – White Diamonds, Chloe  -Narcisse, Lagerfeld  – Sun Moon and Stars, Abercrombie and Fitch Perfume – Cologne 41. Współpracując z firmą Prolitec, globalnym liderem w dziedzinie Aromamarketingu, Raymond Matts jest szefem zespołu odpowiedzialnego za tworzenie katalogu kompozycji zapachowych  (AirQ Collection) przeznaczonych do aromatyzacji przestrzeni firm działających niemal we wszystkich branżach.

Christophe Laudamiel jest dyplomowanym chemikiem, wykładowcą, pisarzem i perfumiarzem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Stworzył kompozycje dla wielu domów perfumeryjnych, m.in. Estée Lauder, Ralph Lauren, Burberry, Tom Ford, Clinique, Michael Kors, Humiecki & Graef, Nest i Abercrombie & Fitch. Jest głównym kreatorem perfum w firmie DreamAir LLC zajmującej się tworzeniem zapachów na specjalne zamówienia. Często wygłasza prelekcje na znanych uniwersytetach, m.in. Harvard, Columbia, University of Arts w Berlinie. Pracuje nad stworzeniem Academy of Perfumery w USA. Współpracując z firmą Prolitec, globalnym liderem w dziedzinie Aromamarketingu, Christophe Laudamiel współtworzy katalog kompozycji zapachowych (AirQ Collection) przeznaczonych  do aromatyzacji przestrzeni firm działających niemal we wszystkich branżach.