Akcja w Słupsku zakończona sukcesem!

Akcja w Słupsku zakończona sukcesem!
Data2022-04-27

Dziesiąta edycja naszej akcji “Odpad zdasz, drzewko masz!”, przybrała dość nietypowy charakter.

Dla odmiany odbyła się bowiem nie w Żyrardowie, ale w Słupsku. Co więcej – został do niej zaproszone lokalne szkoły i przedszkola, a odzew mieszkańców przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

Czy wystarczy drzewek?

Przygotowując się do zorganizowania słupskiej edycji naszej akcji, mieliśmy trzy wątpliwości- wylicza Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A. – Po pierwsze, czy pogoda dopisze. Szczęśliwie, dopisała. Po drugie, czy dopisze również frekwencja – i faktycznie obecność tylu słupszczan przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. I wreszcie po trzecie, czy sadzonek wystarczy dla każdego. Choć kolejka po odbiór drzewek w pierwszych godzinach eventu zdawała się nie mieć końca, 2000 sadzonek okazało się wystarczającą liczbą drzewek i kwiatów, by każdy opuścił nasze wydarzenie nie tylko zadowolony, ale również z doniczką w ręce – podkreśla.

Atrakcji nie brakowało

Rozdawane przez nas sadzonki drzew, krzewów i kwiatów stanowił zaledwie ułamek atrakcji, jakie czekały na mieszkańców Słupska, którzy przybyli w minioną sobotę na parking przed marketem E.Leclerc. Najmłodsi mieli okazję spróbować waty cukrowej, czy też popcornu, z którym rozpoczęła się biznesowa przygoda naszego Prezesa Zarządu. Oprócz tego na dzieci czekały animacje, malowanie twarzy, dmuchany zamek ze zjeżdżalniami czy też Ekipa Junaka, zachęcająca do aktywności, bycia superbohaterem i ekologicznego podejścia do życia już jako dziecko. Co godzinę odbywał się również konkurs, w którym do wygrania były symboliczne zestawy pamiątek od firmy EMKA S.A.

Szkoły i przedszkola włączyły się w akcję

Choć akcja “Odpad zdasz, drzewko masz!” odbywała się w sobotę, już dzień wcześniej wzięły w niej udział lokalne szkoły i przedszkola. Trzynaście placówek ze Słupska odpowiedziało na nasze zaproszenie i postanowiło zebrać z uczniami odpady do recyklingu, by wymienić je na zestaw sadzonek, które zostaną wkopane w ogródek szkolny lub przedszkolny, dodając im uroku.

To wspaniałe widzieć, jak najmłodsi ochoczo włączają się w naszą akcję. Fakt, że już nawet przedszkolaki mają świadomość troski o środowisko, wiedzą, czym jest ekologia czy recykling, napawa niesamowitym optymizmem – nie kryła radości Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A.

 

Na pomoc Damnicy

Organizowana przez nas w Słupsku edycja akcji “Odpad zdasz, drzewko masz!” miała jednak przede wszystkim wymiar charytatywny. Wszystkie zgromadzone podczas jej trwania odpady – czyli 6 ton elektrośmieci, 12 ton makulatury i 20 kg przeterminowanych leków – zostały oddane do utylizacji. Uzyskany z tego tytułu dochód, czyli kwotę 5000 złotych przekażemy w całości jako wsparcie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w znajdującej się niedaleko Słupska Damnicy.