Akcja OZDM w Żyrardowie

Akcja OZDM w Żyrardowie
Data2024-04-18

Wiosenny termin odbioru drzewek w ramach akcji OZDM w Żyrardowie coraz bliżej!

Już za parę dni 22. kwietnia, czyli Światowy Dzień Ziemi. To właśnie tego dnia w Żyrardowie po raz kolejny zorganizujemy wiosenną edycję akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”. Tym samym zostało naprawdę niewiele czasu, by zgromadzić odpowiednią liczbę punktów, uprawniającą do odbioru przygotowanej przez nas sadzonki drzewa, krzewu lub rośliny ozdobnej. Tym, którzy po raz pierwszy włączają się w naszą akcję, przypominamy jej zasady.

Kiedy i gdzie można odebrać sadzonkę?

Tradycyjnie już, wiosenna odsłona akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” odbywać się będzie według sprawdzonych zasad z poprzedniego roku. Każdy mieszkaniec Żyrardowa i okolic, który zarejestrował się w aplikacji EMKA Recyklomaty, uprawniony jest do wzięcia udziału w akcji gromadzenia punktów za zbiór aluminiowych puszek i plastikowych butelek PET. Już w nadchodzący poniedziałek, 22. kwietnia, mieszkańcy naszego miasta i okolicznych obszarów będą mieli okazję odwiedzić naszą siedzibę przy ul. Jaktorowskiej 15A, aby wymienić zgromadzone do tego dnia punkty w aplikacji mobilnej na nagrody w postaci sadzonek roślin. Obowiązujący podczas wiosennej edycji akcji przelicznik jest prosty: 150 punktów uzyskanych poprzez zbiórkę butelek i puszek w Recyklomacie, pozwala na odbiór jednej sadzonki. Z myślą o uczestnikach akcji, przygotowaliśmy tym razem sadzonki tui szmaragd, laurowiśni oraz hortensji.

Kiedy punktów jest za mało…

Jesteśmy świadomi tego, że nie wszyscy mieszkańcy, zwłaszcza nowi uczestnicy naszej akcji, będą mieli możliwość zgromadzenia wymaganej liczby punktów do 22 kwietnia. Spieszymy jednak z informacją, że… nic straconego! Nadal warto dbać o planetę, segregując butelki PET i puszki aluminiowe, a tym samym zbierając kolejne punkty. Kolejna okazja do odbioru sadzonek drzew, krzewów i roślin ozdobnych pojawi się standardowo jesienią. Rzecz jasna, na pewno poinformujemy o niej z wyprzedzeniem.

Analogicznie, nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić naszą firmę 22 kwietnia, wymienić zgromadzone dotychczas punkty na sadzonki, a następnie zacząć zbieranie punktów na nowo, przygotowując się do kolejnej edycji naszej akcji. Pewne jest jedno – z każdą kolejną akcją udaje nam się zadrzewić następne hektary ziemi, które łącznie dają już powierzchnię kilkunastu pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Wierzymy, że przynajmniej drugie tyle przed nami, a wprowadzone przez nas Recyklomaty przy ul. Jaktorowskiej i Al. Partyzantów stały się już dziś skutecznym narzędziem walki o czystość Ziemi.

Rekordowy rozwój akcji rok po roku

„Z ogromną przyjemnością odnotowujemy fakt, że każdego roku – czy w każdym sezonie, zarówno wiosną, jak i jesienią – po odbiór sadzonek przychodzą nie tylko stali uczestnicy akcji, ale także nowi użytkownicy Recyklomatów. Akcja, która rozpoczęła się jako niewielkie, lokalne wydarzenie, obecnie rozrosła się do znaczącej inicjatywy, wykraczającej poza Żyrardów. W tym roku podobnie działamy także w Słupsku, Chełmie i Kędzierzynie-Koźlu, a na nieco innych zasadach również w Opolu. Pewne jest jedno – ekologiczna świadomość naszego społeczeństwa z każdym rokiem się powiększa, co nas niezmiernie cieszy i pozwala napawać optymizmem na kolejne lata” – podkreśla Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.