Akcja OZDM w Słupsku

Akcja OZDM w Słupsku
Data2024-05-16

W piątek 17 maja odwiedzimy z sadzonkami słupskie szkoły i przedszkola.

Jako firma, która codziennie angażuje się w unieszkodliwianie odpadów, nieustannie dbamy o czystość naszej planety. W związku z tym, co roku organizujemy naszą flagową i znaną już akcję „Odpad zdasz, drzewko masz!”, aby promować świadome i proekologiczne podejście. W tym roku, z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, który tradycyjnie przypadł 22 kwietnia, ponownie zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie również najmłodszych mieszkańców Słupska. Raz jeszcze pragniemy wesprzeć lokalne szkoły i przedszkola, zachęcając je do aktywnego zaangażowania się w sprzątanie środowiska, a przy okazji sadzenie drzewek i sadzonek roślin i krzewów, tworząc tym samym lepszą przyszłość dla naszej planety.

Młodzież na medal

Podobnie jak w poprzednim roku, także i tym razem w ramach naszej akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” przygotowaliśmy propozycję dla lokalnych uczniów szkół i przedszkoli. Do placówek edukacyjnych ze Słupska i okolic po raz kolejny wystosowaliśmy zachętę do wzięcia udziału w naszej akcji, polegającej na zebraniu przez uczniów odpowiednio posegregowanych odpadów, które będą mogły następnie zostać poddane utylizacji. Tym samym uczniowie mogą do tego dnia zbierać w swojej placówce edukacyjnej makulaturę, przeterminowane leki, elektroodpady oraz plastikowe butelki PET po napojach. W piątek, 17. maja pojawimy się w ich szkołach i przedszkolach, by odebrać zgromadzone do tego dnia odpady, wymieniając je równocześnie przywiezione przez nas sadzonki drzewek, krzewów i roślin ozdobnych, którymi będzie można przyozdobić szkolne i przedszkolne ogródki.

Sadzonki dla szkół i przedszkoli

Wśród placówek edukacyjnych, które postanowiły włączyć się w organizowaną przez nas akcję, znalazły się następujące przedszkola:

● Przedszkole Miejskie nr 2 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 3 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 4 „Królestwo Skrzatów” w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 7 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 11 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 15 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 19 „Słupskiego Chłopczyka” w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 21 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 23 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 24 w Słupsku,
● Przedszkole Miejskie nr 32 im. Tęczowej Doliny w Słupsku.

A także szereg szkół:

● Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka,
● Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów,
● Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego,
● Szkoła Podstawowa nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego,
● Pomorska Medyczna Szkoła Policealna w Słupsku,
● Szkoła Podstawowa im. Leopolda Staffa we Włynkówku

Zdrowe nawyki wpajane od młodości

„Kolejna wizyta w słupskich szkołach i przedszkolach, która czeka nas już za parę dni to bez wątpienia dowód tego, że rośnie nam młode, ale ekologicznie wykształcone pokolenie, które świadomie podchodzi do troski o środowisko naturalne” – podkreśla Prezes Zarządu EMKA S.A., Krzysztof Rdest. – „Mnogość szkół i przedszkoli ze Słupska i okolic, które postanowiły włączyć się w organizowaną przez nas akcję jednoznacznie potwierdza, że nasze działania mają sens. Młodzi garną się do działań związanych z ekologią, niestraszne im poprawne segregowanie odpadów i przywiązywanie wagi do stanu środowiska naturalnego. Jeśli tylko uda nam się utrzymać ich zainteresowanie i zaangażowanie, możemy mówić o sukcesie, który na przestrzeni kolejnych kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat przyniesie obfite owoce. Takie, które będą zauważalne nie tylko w Słupsku, ale przyniosą pozytywne efekty na skalę naszego kraju” – przyznaje.