Akcja OZDM w Chełmie

Akcja OZDM w Chełmie
Data2024-04-17

W ramach akcji OZDM chełmscy uczniowie otrzymali od nas sadzonki drzew i krzewów!

W ciągu ostatnich lat, wraz z nadejściem Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, każdego roku staramy się organizować w okolicy tej daty wiosenną odsłonę naszej znakomitej inicjatywy „Odpad zdasz, drzewko masz!”. Data ta nie tylko wskazuje na konieczność ochrony naszej planety, ale także stanowi bodziec do codziennej troski o środowisko. W ubiegłym roku postanowiliśmy poszerzyć pole naszej aktywności, docierając do nowych miejscowości, w których nasza praca jest również widoczna każdego dnia. Jednym z nowych miejsc na mapie naszej akcji był Chełm, do którego zawitamy również w tym roku.

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Ruszając z akcją „Odpad zdasz, drzewko masz!” na terenie Chełma, stawiamy ponownie na kompleksowe wsparcie lokalnych szkół i przedszkoli w dziedzinie ekologii i dbałości o środowisko. Naszym celem jest nie tylko promowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, ale także praktyczne zaangażowanie się w ochronę przyrody.

We wtorek, 16. kwietnia, w ramach naszej inicjatywy, odwiedziliśmy placówki edukacyjne, które podjęły się aktywnego udziału w naszych działaniach. Uczniowie zostali przez nas poproszeni o zebranie różnorodnych odpadów, takich jak plastikowe butelki PET, makulatura, elektroodpady czy przeterminowane leki. W zamian za ich zaangażowanie, pragniemy przekazać im sadzonki roślin, krzewów ozdobnych oraz drzewek.

Poprzez tę wymienną akcję nie tylko wspieramy dzieci i młodzież w edukacji ekologicznej, ale również aktywnie angażujemy się w oczyszczanie lokalnego środowiska. Dodatkowo, pomagamy w upiększeniu przestrzeni wokół placówek edukacyjnych, tworząc przyjazne i estetyczne otoczenie dla codziennych aktywności uczniów.

Działając w ten sposób, doprowadzamy do podwójnego zwycięstwa, czyli klasycznej sytuacji typu win-win. Nie tylko przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska, ale także kształtujemy postawy proekologiczne i dbałość o naturę już od najmłodszych lat, co jest kluczowe dla budowania zrównoważonego społeczeństwa przyszłości.

Wśród placówek edukacyjnych, które postanowiły w tym roku włączyć się w organizowaną przez nas akcję, znalazły się:

● Przedszkole Miejskie Nr 10 w Chełmie,
● Przedszkole Miejskie Nr 11 w Chełmie.

By było bardziej zielono

„Działając razem z placówkami przedszkolnymi, które postanowiły w tym roku włączyć się w nasze działania, robimy istotny krok w stronę edukacji ekologicznej najmłodszych. Przekazujemy im nie tylko sadzonki, ale także ważne, symboliczne przesłanie. Podobnie jak z małej rośliny może wyrosnąć piękny kwiat czy imponujące drzewo, tak samo z naszych kochanych przedszkolaków mogą wyrosnąć ludzie pełni wartości, wymagający jednak – niczym te drzewka – czasu, cierpliwości i właściwej opieki. Naszym celem jest nie tylko pielęgnowanie edukacji ekologicznej najmłodszych, ale także budowanie postaw proekologicznych, które będą z nimi na zawsze. Wierzymy, że nasza inicjatywa wpłynie u tych dzieci na kształtowanie zdrowych nawyków i ekologicznego podejścia, które będą reprezentowane przez te, a także kolejne pokolenia” – podkreśla Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.