AktualnościSystematycznie wdrażamy innowacyjne rozwiązania technologiczne, chcąc zagwarantować naszym klientom jak najwyższy poziom usług z zakresu gospodarki odpadami medycznymi. Chętnie bierzemy udział w krajowych, jak i zagranicznych targach medycznych, które są doskonałą okazją do tego, aby zaprezentować naszą ofertę dotycząca odbioru i unieszkodliwiania odpadów medycznych. Serdecznie zachęcamy do śledzenia aktualności z życia firmy EMKA S.A.!

odpady medyczne
Odpady medyczne – jakie obowiązki ma apteka?
2017-10-04

Apteki w wyniku produkcji leków wytwarzają odpady i liczne chemikalia, a także regularnie wycofują ze sprzedaży przeterminowane leki. Wiele placówek prowadzi również punkt odbioru przeterminowanych środków farmakologicznych od pacjentów.

medyczne
Szkodliwość odpadów medycznych
2017-10-04

Odpady medyczne powstają poprzez udzielanie świadczeń zdrowotnych, a także podczas badań i doświadczeń medycznych. Główny Inspektorat Sanitarny wyróżnił 4 grupy odpadów: odpady specyficzne, odpady bytowo-gospodarcze, odpady specjalne i odpady wtórne. Najgroźniejsze są odpady specyficzne i odpady specjalne.

pojemniki
Jak korzystać z worków i pojemników na odpady medyczne?
2017-10-04

Specjalne worki i pojemniki to podstawa w postępowaniu z odpadami medycznymi, które mogą stanowić zagrożenie dla pacjentów placówek medycznych, lekarzy oraz innych pracowników. To tam w pierwszej kolejności trafiają zużyte igły, wzierniki, strzykawki, żyletki, opatrunki, opakowania po lekach i wiele innych produktów i substancji niebezpiecznych dla zdrowia oraz stanowiących idealne warunki do namnażania bakterii.

odpady
W jaki sposób utylizuje się odpady medyczne?
2017-10-04

Odpady medyczne klasyfikowane są jako odpady niebezpieczne i dlatego też nie mogą być poddawane odzyskowi ani składowane na wysypiskach śmieci. To, jakie są dopuszczalne sposoby utylizacji tychże odpadów reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie rodzajów odpadów medycznych i weterynaryjnych (Dz. U. Nr 8, poz. 102 i 103). Istnieje kilka możliwości.

Laptop
PANEL KLIENTA
2017-04-03

Przypominamy o możliwości korzystania z Panelu Klienta. Uzyskaj dostęp ze swoich urządzeń mobilnych i na bieżąco zarządzaj współpracą z naszą firmą.

Invoice
E-faktura
2017-02-20

E-faktura Przypominamy o możliwości skorzystania z opcji faktury otrzymywanej za świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną zamiast tradycyjnej faktury papierowej. Wygoda, ekologia, oszczędność.

kosz zakupów w supermarkecie
Zapraszamy na zakupy
2017-01-04

Zapraszamy na zakupy! E-SKLEP już pracuje. Zapraszamy do składania zamówień na artykuły będące w ofercie naszej firmy poprzez sklep internetowy. Wszystkie zamówienia realizowane przez e-sklep otrzymują 10% rabatu.

drzewko_2016_jesien
DRZEWKO ZA ODPADY
2016-10-03

Firma EMKA SA zajmująca się odbiorem, transportem i unieszkodliwianiem odpadów medycznych i weterynaryjnych organizuje 4 edycję akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”. 

Facebook ikona emka
Witamy Was na naszym fan-page.
2016-09-22

Witamy Was na naszym fan-page. Tu będziecie mogli obserwować wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia firmy i naszego Zespołu.      

logo-pl1
Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE Hospital, 4- 6 października 2016 r., Expo XXI Warszawa
2016-08-18

Przypominamy o zbliżających się corocznych targach WIHE Hospital,